5 padomi atbilstoša biroja krēsla izvēlei

5 padomi atbilstoša biroja krēsla izvēlei

Ja arī tu lielu daļu savas darba dienas pavadi sēžot pie biroja galda, tad biroja krēsls ir kas vairāk par biroja mēbeli. Ergonomisks biroja krēsls nodrošina nepieciešamo atbalstu visam ķermenim un samazina gan fizisko, gan emocionālo nogurumu. Tādējādi uzlabojas ne vien tava pašsajūta, bet arī darba rezultāts. Savukārt neatbilstošs krēsls var kaitēt tavai veselībai. Tādēļ esam sagatavojuši 5 ieteikumu un padomu apkopojumu, kas palīdzēs tev labāk izprast priekšrocības un ieguvumus, ko sniedz ergonomisks biroja krēsls. Lasi un uzzini, kā izvēlēties tieši tev atbilstošāko krēslu no mūsu plašā piedāvājuma. 
sieviete sēž uz datorkrēsla pie rakstāmgalda

1. Cik stundu dienā tu pavadi sēžot?

Svarīgākais jautājums, kas sev jāuzdod – cik stundu dienā tu vidēji pavadi sēdus stāvoklī. Jo vairāk stundu pavadīsi sēžot, jo labāks datorkrēsls Tev būs nepieciešams.

Lai atvieglotu atbilstoša krēsla izvēli, mūsu produktu klāstu esam sadalījuši četros ieteicamajos sēdēšanas ilgumos: 4, 8, 12 un 24 stundas. Tas nozīmē, ka varam piedāvāt gan vienkāršus krēslus tiem, kas sēdus pozīcijā strādā reti, gan krēslus intensīvākai lietošanai ar augstu komforta līmeni tiem, kas sēžot pavada ilgas darba stundas.

Ieteicamo lietošanas ilgumu katram krēslam vari atrast pie produkta, sadaļā produkta parametri.

 • 4 stundu biroja krēsls: Lielisks risinājums, ja darbs sēdus pozīcijā aizņem vien nelielu daļu no tavas darba dienas.
 • 8 stundu biroja krēsls: Izplatītākais biroja krēsla veids. Ja  lielāko darba dienas daļu pavadi sēžot pie biroja galda, tev nepieciešams ergonomisks biroja krēsls ar labām pielāgošanas iespējām.
 • 12 stundu biroja krēsls: Šie biroja krēsli sniedz īpašu pielāgojamību, kas ir īpaši svarīgi, ja sēdus stāvoklī pavadi vairāk kā pusi no darba dienas.
 • 24 stundu biroja krēsls: Ja sēžot krēslā tiek pavadīta visa diennakts, piemēram, apsardzes telpās vai zvanu centros, tad krēslam ir jāatbilst ļoti augstiem pielāgojamības un komforta standartiem – tieši tādi ir mūsu sertificētie 24 stundu datorkrēsli.
vīrietis sēž biroja krēslā

2. Izvēlieties mehānismu, kas nodrošina ergonomisku pielāgojamību

Lai nodrošinātu optimālu pozīciju darbam, ir svarīgi, lai krēsla sēdeklis un atzveltne pielāgotos tava ķermeņa dabiskajām kustībām. Sēdekļa un atzveltnes mijiedarbību nosaka krēsla mehānisms. Augstākas kvalitātes mehānisms nodrošina labāku pielāgojamību un ergonomiku.

 • Atzveltne ar pastāvīgu saskari: Atzveltne pielāgojas ķermeņa augšdaļas kustībām, bet sēdeklis ir fiksēts.
 • Slīpuma fiksācija: Vienkāršs mehānisms, kad atzveltne un sēdeklis saglabā vienādu leņķi pat šūpojoties. Pozīciju var nofiksēt vai atstāt šūpošanās režīmā. Pretestība tiek iestatīta atbilstoši ķermeņa svaram.
 • Sinhronais mehānisms: Sēdeklis un atzveltne mijiedarbojas attiecībā 1:2, kas nozīmē, ka sēdekļa pozīcija mainās par vienu grādu, kad atzveltnes pozīcija šūpojoties mainās par diviem grādiem. Sēdekli un atzveltni var nofiksēt, kā arī pielāgot pretestību atbilstoši ķermeņa svaram.
 • Multi sinhronais mehānisms: Arī šajā mehānismā sēdeklis un atzveltne mijiedarbojas attiecībā 1:2, taču sēdekli var arī atvienot – tas palīdz laiku pa laikam izstiept ķermeni un palielināt asinsriti kājās un pēdās.
 • Asinhronais mehānisms: Sēdekļa un atzveltnes slīpumu var pielāgot atsevišķi un vai nu nofiksēt ērtākajā pozīcijā, vai arī ļaut sekot ķermeņa kustībām (brīvā kustība). Tas ļauj pilnībā pielāgot sēdēšanas pozīciju atbilstoši tavām vēlmēm.
Datorkrēsls

3. Svarīgas ergonomiskas funkcijas, kas ļauj krēslu pielāgot tavam ķermenim

Lai jaunais datorkrēsls sniegtu ķermenim nepieciešamo atbalstu, tam jābūt pielāgojamam tavam auguma garumam, svaram un ķermeņa formai. Tā kā esam dažādi, ir jāmeklē biroja krēsls ar plašām pielāgošanas iespējām maksimālam komfortam.

 • Pielāgojams sēdekļa augstums: Pareizs sēdekļa augstums ļauj stabili novietot pēdas uz grīdas, atspiežot muguru pret atzveltni.
 • Pielāgojams atzveltnes augstums: Atzveltnei jābūt uzstādītai augstumā, kas atbilst mugurkaula dabiskajam izliekumam.
 • Pielāgojams sēdekļa dziļums/sēdekļa izbīdījums: Sēdekli var bīdīt uz priekšu vai atpakaļ atbilstoši tavam garumam. Tas nozīmē, ka ar stabili uz grīdas novietotām pēdām un pilnībā atbalstītu muguru tev ir jāvar starp sēdekļa priekšpusi un ceļgalu apakšu ievietot savu dūri. Šāds attālums nepieciešams, lai neierobežotu asinsriti apakšstilbos un pēdās.
 • Pielāgojams sēdekļa leņķis: Lai uzlabotu asinsriti, sēdeklim jābūt nedaudz saliektam uz priekšu, lai gurni atrastos nedaudz augstāk par ceļgaliem un pēdas būtu novietotas uz grīdas.
Biroja krēsla galvas balsts
Labs datorkrēsls
Datorkrēsls MARLOW
239.-€

4. Konstruktīvi un tehniski risinājumi ērtākai krēsla lietošanai

Biroja krēsla izvēlē ir jāpievērš uzmanība arī dažādiem konstruktīviem vai funkcionāliem risinājumiem. Piemēram, cilvēki bieži izvēlas tīklveida atzveltni. Šāda atzveltne ir elpojoša un samazina krēsla svaru. Izvērtē vai ir nepieciešami regulējami roku balsti un pielāgojams atbalsts galvai. Tādēļ izvēloties jaunu biroja krēslu pievērs uzmanību sekojošā aprīkojuma nepieciešamībai.

 • Augsta vai zema atzveltne: Izvēle ir atkarīga no tavām vēlmēm, bet pamatprincips nosaka - mugurai jābūt pilnībā atbalstītai, tāpēc augstāka atzveltne ir piemērota garāka auguma cilvēkiem.
 • Galvas balsts: Atbalstam jābūt kakla augstumā, lai samazinātu spriedzi uz kakla un pleciem. Galvas balstam jābūt ar pielāgojamu augstumu un leņķi, lai nodrošinātu labāko iespējamo atbalstu.
 • Roku balsti: Roku balsti atbrīvo plecus, un tiem jābūt pielāgojamiem tā, lai apakšdelmi ērti atrastos uz galda vai uz roku balstiem. Tiem jābūt pielāgojamiem virzienā uz augšu un uz leju, horizontāli un uz sāniem.
 • Elpojoša tīklveida atzveltne: Nav runa tikai par izskatu. Tīklveida atzveltnei ir arī praktiska funkcija. Tā kā šī atzveltne nodrošina gaisa plūsmu, tā ir izcila izvēle, ja tev birojā bieži kļūst karsti.
 • Regulējams jostas vietas atbalsts: Tas ļauj pielāgot atbalstu atzveltnes apakšdaļā, lai atbilstu mugurkaula dabīgajam S veida izliekumam un mazinātu muguras diskomfortu.
Datorkrēsli

5. Novieto un apskati krēslu virtuāli reālajā telpā vēl pirms tā iegādes 

Krēsla dizains ir primārais kritērijs pēc kura krēslu izvēlētos lielākā daļa no mums. Un tas ir pašsaprotami. Galu galā, krēslam ir arī estētiska vērtība un vēlams, lai tas iederas kopējā telpas interjerā. Mūsu plašajā sortimentā ir pieejami dažādi biroja krēsli un šeit tu noteikti atradīsi arī sev vizuāli tīkamāko risinājumu. 
Ir pieejami gan tradicionāla, gan moderna dizaina biroja krēsli un datorkrēsli. Pieejama arī plaša krāsu un materiālu izvēle.
Piemēram, augstas izturības un kvalitātes vilnas auduma apdare, eko-āda un krēsli, kas pārvilkti ar izturīgu poliestera audumu, kas izgatavots no 100% otrreizēji pārstrādātu PET pudeļu materiāla. 

Kā redzams, izvēles iespējas ir tiešam plašas.Tādēļ pirms krēsla iegādes iesakām izmantot mūsu papildinātas realitātes funkciju un novietot izvēlēto krēslu jau esošajā interjerā virtuāli. Lai apskatītu krēslus virtuāli, izmanto saiti, kas pieejama produkta lapā augšējā labējā stūrī. 

Uzzini vairāk par papildinātās realitātes funkciju un apskati visus produktus!

papildinātā realitāte

PADOMS! Pēc krēsla iegādes - ergonomiska sēdus pozīcija

 • Izmantojot krēslu pirmo reizi, noregulē atbalsta elementus tā, lai tie būtu piemēroti tavam svaram un ķermeņa proporcijām.
 • Atbalsts ķermeņa jostasvietā ir ļoti svarīgs muguras noslodzes samazināšanai. Dibenam jāatspiežas pret krēsla atzveltni, un krēslā jābūt atbalstam, lai muguras zemākā daļa nedaudz izliektos. Tad, dienas gaitā nogurstot, tu nesakņupsi uz priekšu un nesēdēsi ar kūkumu.
 • Ir svarīgi, lai, strādājot ar datoru, tu sēdētu atvērtā pozā. To var panākt, ja sēdekļa leņķi paliec nedaudz uz leju. Taviem gurniem vajadzētu atrasties nedaudz augstāk par ceļgaliem, bet pēdām – līdzeni uz grīdas.
 • Neturi pēdas līdzeni uz grīdas visu laiku: ik pa laikam tās izkustini, tā stimulējot asinsriti. Lielisks papildinājums būs ergonomisks kāju paliktnis.
 • Centies nekrustot kājas pie potītēm.
 • Ik pa laikam maini sēdēšanas pozu

Jautā padomu mums

Mūsu sortimentā ir tiešām visaptverošs biroja krēslu klāsts. Ir viegli apjukt plašajā piedāvājumā. Tādēļ mudinām tevi jautāt padomu ekspertiem - mūsu produktu speciālistiem. Mēs priecāsimies sniegts atbildes uz visiem taviem jautājumiem un palīdzēsim piemeklēt atbilstošāko biroja krēslu tieši tavām vajadzībām.

Tālrunis: 67 62 52 72
E-pasts: info@ajprodukti.lv
Uzdod jautājumu čatā ( uzsāc sarunu - atver čatu lapas apakšā labajā stūrī )
Salons krēslu apskatei klātienē: Kalnciema iela 197B, Rīga
Darba laiks: P - Pk. 8:30 - 17:00

Saņem AJ jaunumus savā e-pastā

Mēs Tev nosūtīsim informāciju par īpašajiem akcijas cenu piedāvājumiem, jaunākajām precēm un praktiskiem ieteikumiem telpu iekārtošanai!
Pieraksties mūsu jaunumu vēstulei šeit!
*Nospiežot pogu Nosūtīt, apstiprinu, ka piekrītu privātuma politikai.