5 padomi atbilstoša biroja krēsla izvēlei

Datorkrēsls ir tā lieta darbavietā, attiecībā uz kuru nekad nedrīkst pieļaut kompromisus. Nepareiza poza sēžot var radīt virkni muskulatūras un skeleta sistēmas problēmu, tāpēc ir svarīgi izvēlēties krēslu, kas palīdzēs sēdēt pareizajā pozā.

Labs datorkrēsls pielāgojas ķermeņa kustībām, samazina sasprindzinājuma radītu traumu risku un palīdz sēdēt pareizi neatkarīgi no tā, cik ilgi katru dienu pavadāt sēžot. Labs biroja krēsls ir būtiski svarīgs jūsu labsajūtai un produktivitātei. Tomēr nav viena risinājuma – tas, kas der vienam, var nederēt citam, pat līdzīgā darba vidē. Tālāk aprakstīti 5 svarīgi aspekti, kas jāapsver, izvēloties biroja krēslu.
datorkrēsls

1. Cik stundu dienā Tu pavadi sēžot?

Svarīgākais jautājums, kas sev jāuzdod – cik stundu dienā sēdēsiet krēslā. Jo vairāk stundu pavadīsi sēžot, jo labāks datorkrēsls Tev nepieciešams. Lai atvieglotu atbilstoša krēsla izvēli, mūsu produktu klāstu esam sadalījuši četros ieteicamajos sēdēšanas ilgumos: 4, 8, 12 un 24 stundas. Tas nozīmē, ka varam piedāvāt gan vienkāršus krēslus tiem, kas sēdus pozīcijā strādā reti, gan krēslus intensīvākai lietošanai ar augstu komforta līmeni tiem, kas sēžot pavada ilgas darba stundas.

 • 4 stundas: ja lielāko daļu laika esat kustībā un apsēžaties pie galda tikai uz īsu brīdi, varat izvēlēties samērā vienkāršu un nedārgu krēslu.
 • 8 stundas: izplatītākais biroja krēsla veids. Ja strādā vidēja ilguma darba dienu un lielāko darba dienas daļu pavadi sēžot pie biroja galda, Tev nepieciešams ergonomisks biroja krēsls ar labām pielāgošanas iespējām.
 • 12 stundas: vai sēžot strādājat garas maiņas? Tad jums jāizvēlas biroja krēsls, kas piemērots 12 vai vairāk lietošanas stundām un sniedz optimālu atbalstu, kā arī iespēju sēdekli pielāgot ķermeņa stāvoklim.
 • 24 stundas: ja sēžot krēslā tiek pavadīta visa diennakts, piemēram, vadības telpās vai zvanu centros, tad krēslam ir jāatbilst ļoti augstiem pielāgojamības un komforta standartiem – gluži kā mūsu sertificētie 24 stundu modeļi.

 

biroja krēsli

2. Izvēlieties mehānismu, kas nodrošina pareizu kustību

Lai nodrošinātu optimālu pozīciju darbam, ir svarīgi, lai krēsla sēdeklis un atzveltne pielāgotos Tava ķermeņa dabiskajām kustībām, jo ķermeņa stāvoklis regulāri mainās. Sēdekļa un atzveltnes mijiedarbību nosaka krēsla mehānisms: augstākas kvalitātes mehānisms nodrošina labāku pielāgojamību un ergonomiskāku pozu.

 • Atzveltne ar pastāvīgu saskari: atzveltne pielāgojas ķermeņa augšdaļas kustībām, bet sēdeklis ir fiksēts.
 • Slīpuma fiksācija: vienkāršs mehānisms, kad atzveltne un sēdeklis saglabā vienādu leņķi pat šūpojoties. Pozīciju var nofiksēt vai atstāt šūpošanās režīmā. Pretestība tiek iestatīta atbilstoši ķermeņa svaram.
 • Sinhronais mehānisms: sēdeklis un atzveltne mijiedarbojas attiecībā 1:2, kas nozīmē, ka sēdekļa pozīcija mainās par vienu grādu, kad atzveltnes pozīcija šūpojoties mainās par diviem grādiem. Sēdekli un atzveltni var nofiksēt, kā arī pielāgot pretestību atbilstoši ķermeņa svaram.
 • Multi sinhronais mehānisms: arī šajā mehānismā sēdeklis un atzveltne mijiedarbojas attiecībā 1:2, taču sēdekli var arī atvienot – tas palīdz laiku pa laikam izstiept ķermeni un palielināt asinsriti kājās un pēdās.
 • Asinhronais mehānisms: sēdekļa un atzveltnes slīpumu var pielāgot atsevišķi un vai nu nofiksēt ērtākajā pozīcijā, vai arī ļaut sekot ķermeņa kustībām (brīvā kustība). Tas ļauj pilnībā pielāgot sēdēšanas pozīciju atbilstoši Tavām vēlmēm.
Datorkrēsls

3. Izvēlies ergonomiskas funkcijas, kas ļauj sēdekli pielāgot ķermenim

Lai jaunais datorkrēsls sniegtu ķermenim nepieciešamo atbalstu, tam jābūt pielāgojamam Tavam auguma garumam, svaram un ķermeņa formai. Tā kā esam dažādi, ir jāmeklē biroja krēsls ar vairākām pielāgošanas iespējām maksimālam komfortam.

 • Pielāgojams sēdekļa augstums: pareizs sēdekļa augstums ļauj stabili novietot pēdas uz grīdas, atspiežot muguru pret atzveltni.
 • Pielāgojams atzveltnes augstums: atzveltnei jābūt uzstādītai augstumā, kas atbilst mugurkaula dabiskajam izliekumam.
 • Pielāgojams sēdekļa dziļums/sēdekļa izbīdījums: sēdekli var bīdīt uz priekšu vai atpakaļ atbilstoši Tavam garumam. Tas nozīmē, ka ar stabili uz grīdas novietotām pēdām un pilnībā atbalstītu muguru jums jāvar starp sēdekļa priekšpusi un ceļgalu apakšu ievietot dūri, lai saglabātu asinsriti apakšstilbos un pēdās.
 • Pielāgojams sēdekļa leņķis: lai uzlabotu asinsriti, sēdeklim jābūt nedaudz saliektam uz priekšu, lai gurni atrastos nedaudz augstāk par ceļgaliem un pēdas būtu novietotas uz grīdas.
Biroja krēsls
Labs biroja krēsls
Datorkrēsls MARLOW
239.-€

4. Biroja krēsla aprīkojums

Biroja krēsla izvēli var ietekmēt arī konkrēti piederumi vai funkcijas. Piemēram, cilvēki bieži izvēlas tīklveida atzveltni. Roku un galvas balsti ir pieejami kā izvēles iespēja vienkāršākiem modeļiem, savukārt augstākas klases krēsliem tie ir iekļauti standarta komplektācijā.

 • Augsta vai zema atzveltne: izvēle ir atkarīga no Tavām vēlmēm, bet pamatprincips ir tāds, ka mugurai jābūt pilnībā atbalstītai, tāpēc augstāka atzveltne ir piemērota garākiem cilvēkiem.
 • Galvas balsts: atbalstam jābūt kakla augstumā, lai atbrīvotu kaklu un plecus. Tam var pielāgot augstumu un leņķi, lai nodrošinātu labāko iespējamo atbalstu.
 • Roku balsti: roku balsti atbrīvo plecus, un tiem jābūt pielāgojamiem piemērotā pozīcijā tā, lai apakšdelmi ērti atrastos uz galda vai uz roku balstiem. Tiem jābūt pielāgojamiem virzienā uz augšu un uz leju, horizontāli un uz sāniem.
 • Elpojoša tīklveida atzveltne: nav runa tikai par izskatu; tīklveida atzveltnei ir arī praktiska funkcija. Tā kā šī atzveltne nodrošina gaisa plūsmu, tā ir izcila izvēle, ja Tev birojā bieži kļūst karsti.
 • Gaisa spilvens jostas vietā: tas ļauj piepūst atbalstu atzveltnes apakšdaļā, lai atbilstu mugurkaula dabīgajam S veida izliekumam un mazinātu muguras diskomfortu.
Datorkrēsls

5. Krāsa, dizains un materiāls

Kad vairāki vajadzībām atbilstoši datorkrēsli ir atlasīti, sākas patīkamākā daļa: krēsla dizaina izvēle. Ir pieejami tradicionāla un moderna dizaina biroja krēsli. Daudzi mūsu modeļi ir pieejami dažādās krāsās. Kas attiecas uz materiālu, iespējams izvēlēties audumu, mākslīgo ādu vai dabīgo ādu – atkarībā no Tavām vēlmēm un budžeta.

Biroja krēsli un datorkrēsli

Saņem AJ jaunumus savā e-pastā

Mēs Tev nosūtīsim informāciju par īpašajiem akcijas cenu piedāvājumiem, jaunākajām precēm un praktiskiem ieteikumiem telpu iekārtošanai!
Pieraksties mūsu jaunumu vēstulei šeit!
*Nospiežot pogu Nosūtīt, apstiprinu, ka piekrītu privātuma politikai.