Pārdomāta funkcionalitāte ir labi izplānota biroja stūrakmens

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas raksturo tiešām ērtu un funkcionālu biroju ir pārdomāts un darba uzdevumiem atbilstošs telpu plānojums! Nodalītas zonas darbam, atpūtai un pusdienu pārtraukumam, kā arī sapulču telpas un recepcijas zona, kur tikties ar klientiem un kolēģiem. Atbilstošas mēbeles, zonējums, apgaismojums un telpas akustika ir tikai daži no faktoriem, kas būtiski ietekmē darba vides kvalitāti un Tavu ikdienu birojā. Šajā raksta esam apkopojuši mūsu padomus un ieteikumus, kas palīdzēs labāk iepazīt biroja darba vides plānojuma "aizkulises" un veidus, kā uzlabot darba telpu birojā.
Biroja iekārtojums biroja plānojums
Biroja mēbeles

Viesmīlīgas recepcijas un viesu zonas

Recepcijas zona ir galvenā tikšanās vieta ikvienā birojā. Darbinieki, klienti, piegādātāji, piegādes personāls – šeit tiek sagaidīti visi! Tā kā šī ir vieta ar lielu kustības intensitāti un dažreiz augstu trokšņu līmeni, biroja telpām, kurās nepieciešams klusums un koncentrēšanās, ir jāatrodas tādā attālumā, lai netiktu traucēts biroja darbs. Savukārt, sapulču telpu vēlams izvietot blakus ieejai, lai darbiniekus netraucētu sapulču apmeklētāji.

Kā izveidot recepcijas zonu, kas atstāj labu iespaidu? Rūpējoties par apmeklētājiem! Labākais veids ir nodrošināt recepcijas zonu ar personālu, kas sagaida viesus un sniedz papildu informāciju.

Jautā padomu mūsu interjera projektu vadītājiem

Dīvāns birojam
Dīvāns birojam

Socializācija, tikšanās un neformāla atmosfēra atpūtas telpā

Apvieno recepciju ar atpūtas zonu izmantojot viesmīlīgas, ērtas un pielāgojamas atpūtas telpu mēbeles. Tas veicinās telpu daudzpusīgu izmantojamību un ļaus viesiem un darbiniekiem koplietot šo telpu. Papildus kafijas pauzēm un socializācijai atpūtas telpa ir piemērota arī neformālām sanāksmēm ar kolēģiem un klientiem.

Ja telpā ir pietiekami daudz vietas, ievies kādu dzīvespriecīgu interjera akcentu vai mēbeles, lai radītu nepiespiestu un brīvu atmosfēru. Šāda zona ir ļoti svarīga, jo īsās atpūtas pauzes kopā ar kolēģiem palīdz stiprināt komandas garu.

Konferenču telpas mēbeles

Konferenču telpas lielām grupām

Liela un klasiska sapulcu telpa ir lieliski piemērota klientu prezentācijām vai darbinieku sanāksmēm, taču Tu vari to iekārtot daudzpusīgi, lai to izmantotu pēc iespējas plašāk. Vairāki mazi saliekamie galdi viena liela galda vietā atvieglo telpas iekārtošanu, sākot no tradicionālās sanāksmju telpas līdz lielai auditorijai, semināram vai nelielai sanāksmju telpai. Ja telpā jau ir sienas tāfele, papildus izmanto arī tāfeles uz riteņiem, piemēram, grupu darbam. Sakraujami konferenču krēsli ir vēl viens praktisks risinājums. Tie ir ērti un stabili krēsli, kas palīdzēs ietaupīt vietu tos uzgalabājot, kad sēdvietas nebūs nepieciešamas.

Ofisa mēbeles
Biroja mēbeles

Nelielas telpas nelielām sapulcēm

Iespējams, Tava darba nedēļa ietver dažādas sanāksmes, sākot no konfidenciālām diskusijām līdz publiskai ideju apmaiņai un īsām tikšanās reizēm. Tāpēc ir labi, ja birojā ir pieejamas vairākas nelielas sanāksmju telpas, vēlams blakus darba vietai, lai samazinātu cilvēku plūsmu telpā. Šīs telpas ir piemērotas arī darbam vienatnē ar augstu koncentrēšanās līmeni un virtuālu sanāksmju vadīšanai, lai netraucētu kolēģus.

Biroja mēbeles

Iekārtojums hibrīda formas darbam un kopdarbam

Vai arī Tu apvieno darbu mājās ar biroja darbu? Tādā gadījumā biroja iekārtojums bez fiksētām darbavietām ir laba izvēle, kas nodrošina lielāku pielāgojamību. No rīta izvēlies brīvu galdu, pieslēdz datoru, un Tu esi gatavs darbam. Atvērts plānojums ir piemērots arī pastāvīgām darba vietām, kur darbinieki strādā cieši kopā. Abos gadījumos ātrai sanāksmei var būt nepieciešama atsevišķa tikšanās vieta, kas atrodas pavisam netālu, lai netraucētu kolēģiem. Arī printerus un kafijas automātus var novietot vienā telpā, lai nodrošinātu optimālu cilvēku plūsmu un telpas efektivitāti.

Biroja mēbeles

Padari telpas nedaudz personiskākas

Padomā par akustisko komfortu un privātumu biroja iekārtojumā. Nodali telpu, izmantojot skapjus un plauktus, mēbeles un starpsienas, lai izveidotu privatākas darba zonas, kā arī izmanto paklājus un skaņas absorbētājus, lai radītu patīkamu akustisko vidi. Papildini biroju ar nelielām klusām telpām vai nodalītām zonām telpas stūros, kas būtu piemēroti netraucētām sarunām.

Biroja mēbeles

Nelielas darba zonas, kas palīdz koncentrēties darbam

Plānojot telpu plānojumu birojā, vispirms jāparūpējas par darbiniekiem, kuriem ir svarīgi netikt traucētiem vai kuriem nepieciešama pastāvīga darba vieta. Atkarībā no izmēra šīs telpas dažkārt var koplietot vairāki cilvēki. Svarīga ir laba akustika, apgaismojums, ventilācija un ergonomiskas biroja mēbeles, kas ļaus strādāt ērti arī ilgas stundas.

Ofisa mēbeles
Biroja mēbeles

Iekārto daudzpusīgu ēdamistabu

Vai arī Tu un Tavi kolēģi izmantojat ēdamistabu vien dažas reizes dienā, lai atpūstos un atjaunotu spēkus? Vai citā laikā tā ir tukša? Tad jums ir nepietiekami izmantots resurss, ko ar dažiem papildinājumiem, piemēram, tāfelēm, drapērijām un grīdas starpsienām var izmantot visas darbdienas laikā. Tādējādi iegūsi daudzpusīgu telpu, ko varēsi izmantot ne tikai pusdienu pārtraukumā, bet arī dažāda veida sanāksmēm un individuālām darba sesijām.

Biroja mēbeles

Padomā par telpas pielietojamību, cilvēku plūsmu un pielāgojamību

Veiksmīgas biroja plānošanas atslēgas vārdi ir funkcionalitāte, plūsmas un pielāgojamība. Plānojot to, kā cilvēkiem pārvietoties telpās un paredzot telpai vairāk nekā vienu funkciju, visus birojus var padarīt labākus. Telpu sadalīšana zonās ar dažādām funkcijām, piemēram, individuālam darbam, sanāksmēm un atpūtai, ir labākais veids, kā izveidot telpas visam un ikvienam.


Vai vēlies izveidot labi izplānotu biroju? Sazinies ar mūsu interjera projektu vadītājiem šeit.

Jautā padomu mūsu interjera dizaina ekspertiem!

Ja Tev nepieciešama palīdzība telpu interjera izveidē, piemērotāko risinājumu izvēlē vai vēlies uzzināt vairāk par mūsu produktu sniegtajām priekšrocībām, sazinies ar AJ Produkti interjera projektu komandu un mēs ar prieku Tev palīdzēsim.
Organizācijas veids
Raksti ziņu šeitPielikums
Noklikšķinot uz Nosūtīt, es apstiprinu, ka piekrītu privātuma politikai

Saņem AJ jaunumus savā e-pastā

Mēs Tev nosūtīsim informāciju par īpašajiem akcijas cenu piedāvājumiem, jaunākajām precēm un praktiskiem ieteikumiem telpu iekārtošanai!
Pieraksties mūsu jaunumu vēstulei šeit!
Lūdzu uzgaidi...
*Nospiežot pogu Nosūtīt, apstiprinu, ka piekrītu privātuma politikai.