• Ātra piegāde
 • 3 gadu garantija
 • 14 dienu atgriešanas iespēja
0
Mans grozs
Cenas BEZ PVN (Mainīt)
Kopā
Cena par vienību
Daudzums
Produkts
Jūsu iepirkumu grozs ir tukšs.
Summa bez PVN
7.-€
Noformēt pasūtījumu
Labot
Interjera projekti

Optimizējiet darbu, izmantojot piemērotu celšanas aprīkojumu

Optimizējiet darbu, izmantojot piemērotu celšanas aprīkojumu
Raksts

Lielu un mazu priekšmetu celšana un transportēšana saviem spēkiem ir daudzu cilvēku ikdiena. Ja preces ir mazas, viegli pārvietojamas, ar nelielu vai vidēju svaru, daudzi šo darbu pat nepamana. Tomēr, ja pārvietojamās preces ir smagākas, ir svarīgi apzināties, kā tās tiek celtas un nestas, kā arī kur tās tiek novietotas. ,,Diemžēl tieši nepareiza smagumu celšana bieži vien ir darbnespējas iemesls. No tā cieš gan uzņēmumi, gan darbinieki,” stāsta Anna Johansone (Anna Johansson), ergonomikas speciāliste un licencēta fizioterapeite Halmstadē, Zviedrijā.

 

Neatkarīgi no darāmā darba ikdienā mēs pārvietojam daudzus priekšmetus – gan vieglus, gan smagus. Jau bērnībā mēs iemācāmies, ka pacelt smagu priekšmetu ir vieglāk, turot to tuvāk ķermenim un izmantojot kāju spēku. Tomēr mēs varam apzināti pārdomāt, kā atvieglot celšanas procesu. Piemēram, vai tuvumā ir kāds kolēģis, kas var palīdzēt smagumu pacelt?

Apzinieties savas kustības


Anna Johansone apmeklē daudzas darbavietas, lai pārskatītu darba procesus un to organizāciju kopā ar uzņēmumu un tā darbiniekiem. Mērķis ir izveidot ilgtspējīgu un veselīgu darba vidi ikvienam darbiniekam.
,,Grūtākos un sarežģītākos darbus var atvieglot pat nelielas izmaiņas darba procesā un pareizs aprīkojums. Bieži vien pietiek pārskatīt, kā mēs strādājam, un saprast, ko varam mainīt,” teic Anna Johansone.

Lietojiet palīgaprīkojumu


Problēma var būt nepietiekamas zināšanas par pieejamajiem palīgaprīkojuma veidiem. Ieteicams pēc iespējas izvairīties no priekšmetu pārnēsāšanas. Tā vietā iesakām izmantot ratiņus, kas pielāgoti priekšmeta izmēram un svaram, kā arī aprīkoti ar darba telpu grīdai piemērotiem riteņiem.
,,Mēs bieži vien strādājam, sasprindzinot muguru, plecus u.c. situācijās, kurās pavisam vienkārši varētu izvairīties no lieka sasprindzinājuma,” skaidro Anna Johansone. Lai izvairītos no traumām, smagus priekšmetus var vilkt vai stumt, izmantojot, piemēram, ratiņus.

Novietojiet pareizā vietā, celiet pareizā veidā


Anna iesaka pārskatīt preču plūsmu plauktos. Visbiežāk izmantojamos vai smagākos priekšmetus jānovieto viegli pieejamā augstumā, bet vieglākos vai retāk izmantotos priekšmetus var novietot augšējos vai apakšējos plauktos.

Neaizmirstiet pievērst uzmanību tam, kur novietojat priekšmetus. Celšana zemāk par ceļgalu augstumu rada lielāku spiedienu uz muguru un ceļgaliem!
,,Ja kaut ko atstājat uz grīdas, jūsu kolēģim, lai to paceltu, būs jānoliecas, bet tas nogurdina vairāk kā vajadzīgs,” norāda Anna Johansone.

Ergonomiski veidota darba vieta


Darba vietu var veidot ergonomiskāku, lai atvieglotu pacelšanu. Piemēram, ir svarīgi, lai būtu pietiekami daudz vietas pacelšanai nesagriežoties, un lai ikviens zinātu, kā darbojas palīgierīces.
,,Pārskatiet celšanas aprīkojuma lietošanas vietas un veidus. Aprīkojumam ir jābūt piemērotam daba uzdevumam, darba videi un darbiniekiem. Cik smagus priekšmetus vēlamies pacelt, cik lieli ir iepakojumi un kā izskatās apkārtne? Ieguldījumi ergonomikā ir ieguvums gan veselībai, gan ekonomijai,” stāstījumu noslēdz Anna Johansone.

Saistītie produkti
Palešu ratiņi ar poliuretāna riteņiem, 1150mm, 2200kg
Palešu ratiņi ar poliuretāna riteņiem, 1150mm, 2200kg
Art.nr. 30508
 • Viegli manevrējami
 • Atsevišķi vai dubulti riteņi
 • Ilgmūžīgi
Hidrauliskie paceļamie ratiņi, 150kg, zila
Hidrauliskie paceļamie ratiņi, 150kg, zila
Art.nr. 31022
 • Ērti lietojami
 • Viegli pārvietojami
 • Grozāmi riteņi ar bremzēm
Platformas ratiņi ar koka bortiem, kravnes. 650 kg, 1500x750x400 mm
Platformas ratiņi ar koka bortiem, kravnes. 650 kg, 1500x750x400 mm
Art.nr. 301811
 • Ar paaugstinātām malām
 • Efektīva apgriešanās sistēma
 • Izturīgi rullīšu gultņu riteņi