Palešu rati un roklas

Palešu rati noliktavām un ražotnēm

Ikviens noliktavas vai ražotnes darbinieks zina, cik grūti ir neskaitāmas reizes dienā pārcilāt preces, celt tās augstākajos plauktos un regulāri pārvietot, tieši tāpēc palešu ratiņi ir risinājum, kam jābūt katrā vietā, kur atrodami kādu preču krājumi.
Palešu rati palīdz vienkāršot procesus un paaugstināt darba efektivitāti. Transportēšanas ratiņi, noliktavas ratiņi, ratiņi kastēm, rokas palešu ratiņi un elektriskie palešu ratiņi ir dažas no šādiem procesiem nepieciešamajām iekārtām. Izmantojot kādu no tiem praksē, dakšas tiek novietotas zem paletes, lai palīdzētu to iekraut vai izkraut no automašīnas vai plauktiem.
AJ Produkti sortimentā atrodami dažādi ratiņi plašā klāstā, atliek vien izvēlēties savām vajadzībām piemērotākos un ikdienas darbs uzņēmumā kļūst vienkāršāks un ātrāks. Pirms izvēlēties konkrētajai noliktavai vai rūpnīcai piemērotāko aprīkojumu, vēlams saprast, kādas tieši funkcijas tiek sagaidītas no konkrētajām palīgierīcēm.

Ātrā pacelšana

Darbs noliktavās un ražotnēs allaž notiek ļoti operatīvi, cenšoties darba laikā saražot un līdz ar to arī sakārtot iespējami lielāku produktu apjomu. Ja ātrums ir būtisks, der aplūkot ātrās pacelšanas ratiņu piedāvājumu.
Ātrākas pacelšanas ratiem pēc to dakšu novietošanas zem paletes rokturis ir jānospiež tikai vienu reizi, lai tie tiktu pacelti. Rūpējoties par personāla drošību, iekārtas veidotas tā, lai svars tiktu sadalīts vienmērīgi pa visu virsmu, savukārt izturīgie neilona riteņi nodrošina ērtu un droši pārvietošanu pa stingru virsmu.
Lai precīzāk iepazītos ar šādu ratiņu specifiku, vēlams iepazīties ar tehnisko informāciju vai konsultēties pie AJ Produkti darbiniekiem.

Regulēšanas iespējas

Ne vienmēr paletes ir vienāda izmēra un augstuma, mēdz būt arī specifiskas, tāpēc, ja noliktavā nākas strādāt ar dažādām preču grupām, kas novietotas uz atšķirīgu izmēru paletēm, ieteicams apsvērt iespēju iegādāties regulējamas roklas. Īpaši aktuāli tas ir veikalu noliktavās, kurās ienāk preces no dažādām pasaules valstīm, līdz ar to tās novietotas uz atšķirīgām paletēm.
Šādi ratiņi aprīkoti ar dakšām, kurām ir maināms augstums, līdz ar to tās ir nolaižamas zemāk par standarta ratiņiem. Tas būtiski atvieglo personāla darbu, jo, pamainot dakšu augstumu, iespējams nodrošināt visu noliktavā esošo palešu pārvietošanu.
Arī dakšu platumu manuāli var nomainīt, to var izdarīt vien pāris minūšu laikā. AJ Produkti katalogā aplūkojami šādi ratiņi, kā arī to tehniskie parametri, atvieglojot jums izvēles izdarīšanu.

Pašu ratiņu izmēri

Iegādes brīdī der uzzināt arī pašu ratiņu izmērus un citus parametrus. Sortimentā ir palešu rati, kuru dakšu garums sasniedz pat 2500 mm un kas spēj noturēt līdz pat 2500 kg svaru. Vēl viens tehniskais parametrs, ko jāņem vērā, ir pacelšanas augstums. Standarta gadījumā apcelšanas amplitūda ir 75-85 mm līdz 195-205 mm.
AJ Produkti sortimentā atrodami rokla ratiņi, kuri izmantojami arī nestandarta situācijās, piemēram, ja preces iespējams pacelt īpaši augstu vai iecelt iekšā transportlīdzekļos. Lai uzzinātu vairāk par roklas ratiņu funkcijām un iespējām, jāaplūko preču katalogs vai jāsazinās ar konsultantiem.
Jāatceras, ka ar pašiem ratiņiem vien, iespējams, nepietiek, varbūt būt nepieciešams arī cits preču transportēšanas, iekraušanas un pacelšanas aprīkojums.

Kā izvēlēties?

Līdz ar to pirms ratiņu izvēles, pats būtiskākais uzdevums ir noskaidrot, kāda veida paletes atradīsies konkrētajā noliktavā vai ražotnē, kā arī ko ar tām ikdienas vajadzēs darīt – tikai pārvietot, kraut plauktos, kraut automašīnās utt. Zinot vajadzības, būs vieglāk izdarīt izvēli par labu konkrētajam modelim. Vēl viena tehniska nianse, kurai jāpievērš uzmanība izvēloties palešu ratus ir ritentiņu materiāls. Mūsu sortimentā ir pieejami palešu rati ar neilona un poliurietāna riteņiem, kas ir viegli ritoši un ērti manevrējami. Piemēram, rokla BOOST nodrošina 230° manevrēšanas leņķi. Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka palešu rati ir neaizstājams palīgs ražošanas un tirdzniecības uzņēmumos.
Ieskaties AJ Produkti sortimentā un atrodi ratiņus tieši savam uzņēmumam! Ja nepieciešama palīdzība atbilstošāko palešu ratu izvēlē, jautā mums!