• Ātra piegāde
  • 3 gadu garantija
  • 14 dienu atgriešanas iespēja
0
Mans grozs
Cenas BEZ PVN (Mainīt)
Kopā
Cena par vienību
Daudzums
Produkts
Jūsu iepirkumu grozs ir tukšs.
Summa bez PVN
7.-€
Noformēt pasūtījumu
Labot
Vasaras izpārdošana Interjera projekti

Kā izveidot aktīvu klases telpu

Kā izveidot aktīvu klases telpu
Raksts

Pavisam nedaudzām sabiedriskām vietām ir tikpat liela nozīme nākotnes veidošanā kā skolas klašu telpām. Pieaugušajiem tiek ieteikts mainīt pozas darba laikā, lai novērstu sēdēšanas ieradumu negatīvo ietekmi uz veselību un darba ražīgumu. Tāpat arī skolās būtu nepieciešams ieviest aktīvās mēbeles kā ikdienas nepieciešamību. Mums uzņēmumā AJ Produkti ir ilggadēja pieredze aktīvo skolas mēbeļu projektēšanā un tirdzniecībā. Šeit sniegsim dažus padomus, kā iekārtot mācību telpu, lai nodrošinātu skolēniem optimālus apstākļus gan tagad, gan nākotnē.

 

 

Aktīvās klases koncepcija balstās uz pazīstamiem atklājumiem. Visiem zināms, ka fiziskas aktivitātes pozitīvi ietekmē smadzeņu darbību, kustības un mācīšanās ir cieši saistītas un ka regulāra pozu maiņa uzlabo koncentrēšanās spēju. Turklāt, pārmaiņus sēžot un stāvot kājās, tiek stiprināta muskulatūra, uzlabojas līdzsvars un asinsrite. Tas nozīmē, ka aktīva klase sniedz gan garīgas, gan fiziskas priekšrocības: domājiet 1 + 1 = 3.

 

 

Aktīvie galdi
Augstumā regulējamie galdi, pie kuriem var gan sēdēt, gan stāvēt kājās, nodrošina daudzas iespējas. Skolēni var paši izvēlēties, kad sēdēt un stāvēt, vai varbūt notupties uz ceļiem, ja ir pieejams atbilstošs krēsls. Tas novērš biežu sasprindzinājumu un palīdz koncentrēties darbam. Cita iespēja ir kombinēt zemos un augstos galdus un izmantot šo kombināciju grupu projektos. Arī šajā gadījumā skolēni var izvēlēties stāvēt vai sēdēt, kas nodrošina veselīgu dažādību.

 

 

Dažādi krēslu veidi
Sēdēšanai, kā tādai, nav nekādas vainas, bet ir svarīgi nesēdēt visu laiku. Katram ir savs neatkārtojams sēdēšanas stils, tādēļ ieteicams izvēlēties daudzveidīgi lietojamus skolas krēslus. Līdzsvara soli un seglu krēsli veicina sēdēšanu ar taisnu muguru, turklāt to augstumu var regulēt, nodrošinot vēl vairāk variācijas iespēju. Līdzsvara soli, seglu krēsli un līdzsvara bumbas mudina skolēnus vingrināt korsetes muskulatūru, kas uzlabo stāju. Turklāt tas notiek bez apzinātas piepūles vai uzmanības novēršanas. Kas var būt vēl labāk!

 

 

 

 

Atbrīvo enerģiju
Fiziskas aktivitātes veicina mācīšanos, turklāt daudziem skolēniem ir grūti nosēdēt mierā. Izmantojot klasē rakstāmgalda velosipēdu un/vai pedāļu trenažieri, uzlabojas skolēnu koncentrēšanās spēja, un klases atmosfēra kļūst klusāka. Abus šos produktus var pārvietot no viena galda pie cita, un skolēni var dalīties savā starpā. Rakstāmgalda velosipēds ir pilnībā nokomplektēta ierīce, bet pedāļu trenažiera lietošanai nepieciešams parasts klases krēsls, uz kura sēdēt. Tagad ir pieejami arī zemāki rakstāmgalda velosipēdu modeļi, kas piemēroti 140 – 160 cm garam bērnu augumam.

 

 

 

 

Baltā tāfele un stikla tāfeles
Stāvot kājās, ir vieglāk sadarboties, tādēļ tas lieliski noder grupu projektos. Grupas darba rezultātus var apkopot uz baltās tāfeles. Uz tās var ne tikai fiksēt visas idejas, bet iedvesmot pārējās grupas un mācīties citam no cita. Ja skolēni izmanto tāfeli, skolotājam ir vieglāk sekot līdzi sekmēm un redzēt, ja kādam nepieciešama palīdzība.

 

 

Neaizmirstiet par akustiku
Kad rosība klasē kļūst intensīva, ar troksni notiek tas pats, tādēļ pie griestiem un sienām montējamie troksni absorbējošie paneļi vienmēr ir vērtīgs ieguldījums. Ar audumu pārvilkti dīvāni, starpsienas un biezi aizkari arī teicami uzlabo akustisko vidi, tāpat arī galdi ar troksni slāpējošu virsmas pārklājumu. Paklāji lieliski absorbē skaņu, turklāt skolēni uz tiem ar izstiepties guļus. Iespējams, tas nesaistās ar aktivitāti, tomēr šāda iespēja veicina pozu maiņu – tas ir aktīvas klases stūrakmens!

Radīt saistītos rakstus: