Augstumā regulējami galdi

Biroja mēbeles un aprīkojums

Nākotnes birojs: Darbs noris prātā, nevis pie galda!

Uzzini vairāk šeit!

Augstumā regulējams galds ērtam un ergonomiskam darbam

Apstākļos, kad salīdzinoši daudz laika pavadām, sēžot pie galda, ir būtiski to darīt iespējami ērtākā un veselībai draudzīgākā pozā. Viens no labākajiem mūsdienu risinājumiem, kā par sevi parūpēties, ir augstumā regulējams galds, kas pielāgojams sēdētāja ķermeņa īpatnībām un pie kura iespējams strādāt arī stāvus. AJ Produkti piedāvā plašu izvēli šādiem funkcionāliem un ergonomiskiem galdiem. Sortimentā iekļauti regulējami biroja konferenču galdi ar septiņu gadu garantiju, tāpēc tie noteikti ir tālredzīgs ieguldījums ikviena uzņēmuma telpu labiekārtošanā un darbinieku komfortā.

Būtiskākās priekšrocības

Augumam atbilstošs biroja galds, kā arī konferenču galds ir svarīgs darba vai mācību elements, kas palīdz paaugstināt produktivitāti. Augstumā regulējami galdi nodrošinās ķermenim nepieciešamo fizisko aktivitāti darba vai mācību laikā, uzlabos koncentrēšanās spējas un stiprinās ķermeņa muskulatūru. Ja pie galda jāpavada astoņas vai vairāk stundas dienā, regulējams galds ir teju obligāta nepieciešamība. Cilvēka ķermenis ir radīts kustībai, un ilgstoša atrašanās nekustīgā stāvoklī pie rakstāmgalda rada pastiprinātu fizisku un emocionālu nogurumu. Augstumā regulējams biroja galds nodrošina iespēju mainīt galda augstumu un strādāt, stāvot kājās. Šāda ķermeņa pozas maiņa uzlabo asinsriti, stiprina muskulatūru un palīdz sadedzināt vairāk kaloriju.

Mehānismi un funkcijas

Ja nepieciešams kvalitatīvs galds ar regulējamu augstumu, jāatceras, ka galvenais kvalitātes kritērijs ir tieši pacelšanas mehānisms. Jāpievērš uzmanība pacelšanas ātrumam, motora darbības skaļuma līmenim un pretsadursmes mehānismam. Lai arī sākotnēji var šķist, ka tie ir vien sīkumi, kuriem nav būtiskas nozīmes, patiesībā tieši tie nosaka galda kalpošanas laiku un lietošanas ērtumu. Elektriski augstumā regulējams galds ir aprīkots ar divu motoru kāju rāmjiem un tam ir zems trokšņa līmenis, lai pēc iespējas samazinātu nevajadzīgos trokšņus telpā. Savukārt pretsadursmes funkcija pasargās galdu no bojājumiem, ko var radīt dažādi šķēršļi galda virsmas nolaišanas laikā.

Viens galds vairākiem cilvēkiem

Mūsdienīgos birojos nereti cilvēki maina savas sēdvietas. Tie ir tā saucamie atvērtā tipa biroji un kopstrādes telpas, kurās darbinieks var izvēlēties vietu, kurā konkrētajā dienā strādās. Grūtības rodas, ja pie galda sēž dažādu augumu cilvēki. Galds, kas vienam šķiet ērts, citam var būt par augstu vai zemu. Šādos gadījumos elektriski augstumā regulējami galdi ir atrisinājums – katrs darbinieks var galda augstumu pielāgot savam augumam un noskaņojumam, izvēloties, vai strādās sēdus vai arī kājās stāvot. Līdzīgi noderīga šī funkcija ir bērniem. Bērnam augot, vajadzētu mainīt arī galda augstumu, taču, izvēloties standarta mācību galdu, tas nav iespējams. Taču regulējams galds augs kopā ar bērnu un allaž būs konkrētā brīža augumam atbilstošs. Līdz ar to vecākiem tā ir iespēja arī ietaupīt finanšu resursus.

Augstumā regulējams galds ir ergonomisks

Izvēloties augstumā regulējamu galdu, ir svarīgi, lai tas atbilst augumam. Ergonomikas eksperti parasti iesaka, ka galda augstumam ir jābūt tādam, lai datora klaviatūru varētu novietot elkoņa līmenim atbilstošā augstumā un, lai roka elkoņa locītavā būtu saliekta aptuveni 90° leņķī, bet plecu josla nebūtu uzrauta uz augšu. Tāpat, ilgstoši sēžot pie galda, tiek nospiesti arī kāju asinsvadi, var sākt sāpēt mugura, tāpēc ir labi, ja ir iespējams ne tikai izkustēties, bet arī pamainīt strādāšanas pozu, piemēram, no sēdošas uz stāvēšanu kājās. Tas atjaunos arī enerģiju un palīdzēs labāk koncentrēties darbam. Kā izvēlēties? Pirms galda iegādes, svarīgi ir rast atbildes uz četriem būtiskākajiem jautājumiem. 1.Cik daudz laika tiek pavadīts pie biroja galda? 2.Kāds ir sēdētāja augums? 3.Cik cilvēki galdu izmantos? 4.Kāds ir konkrētā galda pacelšanas mehānisms un vai tam ir pretsadures funkcija? 5.Kad atbildes ir skaidras, piemērots augstumā regulējams galds noteikti atradīsies AJ Produkti sortimentā.