Sfēriskie spoguļi teritoriju pārraudzīšanai

Biznesa vidē – rūpnīcās, lielos materiālu uzglabāšanas laukumos, noliktavās ar intensīvu kustību utt. ir nepieciešams vienlaikus pārredzēt salīdzinoši plašu teritoriju. Diemžēl cilvēka acs nevar vienlaikus pārredzēt plašas teritorijas, taču tas tomēr ir iespējams, ja talkā tiek ņemtas palīgierīces – sfēriskie spoguļi.

Izmantošanas mērķi

Sfērisko spoguļu galvenais uzdevums ir rūpes par drošību, līdz ar to tie ir noderīgi apsardzes darbiniekiem un laukumu pārraugiem, kuri ar šādu spoguļu palīdzību ērtāk var pārredzēt teritoriju. Tāpat arī tas ir labs palīgs šoferiem, kas pārvietojas ar transportu salīdzinoši grūti pārskatāmās teritorijās, spogulī laikus iespējams pamanīt, ja tuvojas kāds cits braucamrīks vai cilvēks.

Sfērisku spoguli var izmantot gan ražošanas telpās (lai samazinātu negadījumu risku), gan veikalos, lai nodrošinātos pret zādzībām.

Būtiskākie parametri

Sfēriskie spoguļi ir izgatavoti no triecienizturīga akrila, kas ir īpaši izturīgs materiāls un labi piemērots industriālai videi. Tie ir stiprināmi pie sienas vai griestiem aptuveni 2500 mm augstumā, tādējādi tie nodrošina 6-19 kvadrātmetru pārredzamības lauku. Spoguļos redzams apkārt notiekošais 180 vai 360 grādu skatu leņķī.

Paši spoguļi ir salīdzinoši viegli – sākot no nepilniem 2 kilogramiem. Plašāka informācija par tiem atrodama AJ Produkti produktu tehniskajos aprakstos.

Stiprināšana

Sfērisks spogulis ir ērti stiprināms pie sienas vai pie griestiem. Ieteicamais stiprināšanas augstums ir 2500 milimetri. Līdz ar to spoguli var stiprināt pie jebkuras stabilas virsmas – pie griestiem, pie stabila staba, ēkas fasādes vai tml. Tā kā pats spoguļa svars ir neliels, stiprināšana notiek ar pāris skrūvju palīdzību.

Drošība ir komplekss jautājums

Rūpējoties par drošību uzņēmumā, ir jādomā par šo tēmu no dažādiem aspektiem, sākot no darba apģērba un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, līdz par fiziskajai apsardzei un drošības sistēmām. Atbilstošs aprīkojums katram no darbiniekiem ļaus darba drošības principus ievērot pilnvērtīgāk.

Kā izvēlēties?

Sfēriskie spoguļi ir vairāku veidu, taču to galvenā atšķirība ir pārredzamības lauks – daži nodrošina iespēju redzēt 180 grādu leņķī, bet citi visapkārt jeb 360 grādu leņķī. 180 grādu spogulis sver mazāk nekā 360 grādu skatu punktu nodrošinošais, tāpat arī, protams, tiek nodrošināta iespēja pārredzēt atšķirīgas platības.

Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, jāizvērtē konkrētā vieta – cik plaši to nepieciešams pārredzēt, kādam mērķim būt nepieciešams sfēriskais spogulis un kur tas tiks stiprināts.
Abu minēto veidu spoguļus meklējiet AJ Produkti katalogā, kur atrodama arī plašāka tehniskā informācija!