Platformas ratiņi

Biroja mēbeles un risinājumi

Kā Tu vari uzlabot un optimizēt darba vidi

Lasi mūsu padomus un ieteikumus šeit!

Platformas ratiņi vienkāršākai preču pārvietošanai

Dažādās noliktavās, ražotnēs, tirdzniecības vietās un citur, kur darbiniekiem ikdienā jāpārvieto liels preču daudzums, ērts palīgs ir platformas ratiņi, kas ļauj strādāt ātrāk un efektīvāk, kā arī palīdz parūpēties par darbinieku veselību. AJ Produkti piedāvā ratiņus dažādām daba vidēm un mērķiem.

Svarīgi ir riteņi

Šie ratiņi lielākoties tiek izgatavoti no metāla, plastmasas un MDF plāksnēm – izturīgiem un kvalitatīviem materiāliem, kas ļaus ratiņus izmantot ikdienā un ilgstoši. Viens no būtiskākajiem ratiņu elementiem ir riteņi, jo tieši tie ir pakļauti vislielākajai slodzei, tāpēc ir svarīgi, lai tie būtu pietiekami lieli un kvalitatīvi. Iespējams izvēlēties starp pneimatiskiem gumijas, cietiem gumijas vai īpaši elastīgas gumijas ritenīšiem.

Katrai vietai savi platformas ratiņi

Ja ratiņi tiks izmantoti arī slīpās vietās, noderīgi iegādāties kādu no modeļiem, kas aprīkots ar bremzēm. Tas ļaus samazināt kravas bojājumu un traumatisma riskus darba vietā. Mūsu sortimentā pieejami platformas ratiņi ar vai bez bremzēm.
Tāpat arī jāizvērtē, cik smagas kravas tiks pārvietotas. Standarta ratiem ir 120 kg kravnesība, savukārt ar izturīgākajiem iespējams pārvietot pat līdz 1500kg.

Platforma un manevrēšana

Vēl divi svarīgi jautājumi, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties ratiņus, ir manevrētspēja un platformas materiāls. Lielākoties platformu ratiņi tiek izmantoti preču pārvietošanai nelielos attālumos, piemēram, no ražošanas līnijas līdz plauktiem vai no noliktavas līdz tirdzniecības zālei, bet dažos gadījumos tie ir noderīgi arī pārvietojot preces no plauktiem līdz automašīnai.
Līdz ar to svarīgi pievērst uzmanību arī manevrētspējai – ērtai ratu vadāmībai arī pa nelīdzenām, slīpām virsmām.
Platformas visbiežāk tiek izgatavotas no plastmasas, metāla vai MDF. Saprotams, ka visizturīgākās, taču vienlaikus arī smagākās ir metāla platformas, kas ir savstarpēji sametinātas ar pārējām detaļām un krāsotas pulvertehnikā.

Ratiņi specifiskām vietām

Ja platformas rati būs nepieciešami kādām specifiskām vietām, lielāka vērība jāpiešķir papildaprīkojumam. Iespējams, var būt noderīgi ratiņi ar regulējamiem stieņiem, kas piemēroti īpaši smagu kravu pārvietošanām? Bet varbūt noderīgi ir saliekami ratiņi ar nolaižamu rokturi?
Pieejami arī ratiņi, kas vienlaikus izmantojami kā platformu un noliktavu rati, tādējādi uzskatāmi par universālāku risinājumu vietām, kur nepieciešamas dažādas palīgierīces, lai darbs noritētu efektīvāk.

Kā izvēlēties?

Jāapzinās, ka, iekārtojot noliktavu vai tirdzniecības zāli un plānojot darbus tajās, svarīgi izvēlēties visu aprīkojumu kompleksi, lai darbs noritētu maksimāli produktīvi. Ikvienā noliktavā nepieciešami gan ratiņi, gan plaukti, estakādes, stendi, kāpnes utt. Vislabāk to visu iegādāties vienuviet, tādējādi saņemot savstarpēji saderīgus elementus.
Taču, domājot, kādi ir piemērotākie platformu ratiņi, svarīgi zināt, ko un cik daudz ar tiem būs nepieciešams pārvadāt, vai un kādi papildu elementi nepieciešami (piemēram, bremzes), vai būs jāveic dažādi manevri, vai rati tiks pārvietoti tikai pa gludām virsmām utt.
Kad tas viss ir zināms, atliek vien ieskatīties AJ Produkti piedāvājumā un izvēlēties tieši savām vajadzībām piemērotāko risinājumu!