Sienas plaukti ļauj efektīvāk izmantot telpu

Ja telpā ir daudz lietu, kuras kaut kur nepieciešams uzglabāt, viens no risinājumiem ir sienas plaukti – to novietošanai nav nepieciešama papildu daļa no telpas, jo tie stiprinās pie sienas, taču tajos ērti var novietot grāmatas, dokumentu mapes vai citas lietas. Ieskaties AJ Produkti sortimentā un izvēlies savus plauktus!

Izmantošanas mērķi

Lielākoties koka plaukti pie sienas tiek izmantoti grāmatu novietošanai, taču birojos tie ir noderīgi arī dokumentu mapēm vai citiem sīkiem priekšmetiem. Ja katram darbiniekam ir savs galds ar atvilktņu sistēmu, tad plauktus var izmantot kopīgu lietu glabāšanai, ievietojot tajos profesionālo literatūru vai citas darbam nepieciešamas lietas.

Materiāli

Lielākoties plaukti tiek izgatavoti no kokmateriāliem, taču to stiprinājumi – no metāla, lai nodrošinātu ilgāku kalpošanas laiku un pamatīgākus savienojumus. Lielākoties plauktu ražošanā tiek izmantots izturīgs lamināts, kas spēj izturēt salīdzinoši lielu slodzi.

Plauktu veidi

AJ Produkti sortimentā atradīsi divu veidu plauktus. Vienkāršākie modeļi sastāv vien no vienas plāksnes, kas ar speciāliem kronšteiniem stiprināmi pie sienas. Stiprināšanai vēlams izmantot dībeļus vai skrūves – tas atkarīgs no sienas, pie kuras būs nepieciešams plauktu stiprināt.
Otrs veids ir sienas plauktu sistēmas, kas sastāv no četrstūrainiem moduļiem – iespējams iegādāties jebkuru skaitu vienādu moduļu, ko var dažādās variācijās stiprinot pie sienas, radot ne tikai ietilpīgu un funkcionālu, bet arī dizainiski pievilcīgu mēbeli.

Sienas plaukti dažādiem interjeriem

Izvēloties plauktus, jāņem vērā arī telpas kopējais interjers, izmantotie krāsu toņi. Vislabāk, ja plauktus iespējams iegadāties no tās pašas sērijas, kādas ir, piemēram, rakstāmgaldi , taču, ja tas nav iespējams, jāizvēlas saskaņotas krāsas mēbeles.
Koka plaukti labi iederas dažādos interjeros, jo paši par sevi tie ir pietiekami neitrāli. Bez tam grāmatu plaukts pie sienas vairāk kalpo kā ietvars grāmatām vai uz tā novietotajiem foto rāmīšiem, tāpēc pašu plauktu nav būtiski izvēlēties greznu vai ar īpašiem ornamentiem, ja vien viss interjers nav ieturēts šādā stilā.

Kā izvēlēties?
Sienas plaukts būs funkcionāla un noderīga mēbele, ja izvēlēsies to atbilstoši pielietojumam. Būtiski ir saprast, cik smagas lietas tiks glabātas uz plaukta. Ja tās būs smagas, īpaši jāpiedomā pie atbilstošiem stiprinājumiem. Jāatceras gan, ka jau pēc savas būtības klasiskie plaukti nav paredzēti smagu priekšmetu glabāšanai. Tā vairāk ir vieta grāmatām, interjera priekšmetiem, foto rāmīšiem, dekoriem, svecēm utt.
Tāpat izvēles brīdī jānoskaidro, cik lielam plauktam atradīsies vieta mājā vai birojā. Plaukti pieejami gan dažādos garumos, gan platumos, savukārt moduļveida plaukti ir labs risinājums, ko izmantot arī netipiskām vietām, kur sienas platība ir salīdzinoši neliela.
Dažādi sienas plaukti atrodami AJ Produkti sortimentā. Atliek vien izvēlēties savām vēlmēm atbilstošāko!

Tevi varētu interesēt šīs kategorijas

Biroja krēsliDatorgaldiInformācijas stendi