Plastmasas paletes

Plastmasas paletes kravu pārvietošanai un uzglabāšanai

Noliktavās un ražotnēs, kur ikdienā notiek darbs ar lieliem preču apjomiem, ir nepieciešamas paletes, uz kurām izvietot preces, lai pēc tam tās ērti transportētu. Šim mērķim ir nepieciešamas paletes, kas var būt dažādu veidu – koka, tērauda un plastmasas paletes.

Būtiskākās priekšrocības

Plastmasai kā materiālam industriālajā vidē piemīt virkne priekšrocību – šis materiāls ir ļoti noturīgs pret dažādu ārējo apstākļu ietekmi, tas ir mākslīgs materiāls, līdz ar to ekspluatācijas laikā nemaina savu formu un īpašības un galu galā arī viegls, taču samērā mehāniski izturīgs materiāls.

Līdz ar to arī plastmasas palete ir labs risinājums, ja nepieciešama stingra un ilgmūžīga palete vērtīgu kravu pārvadāšanai. AJ Produkti piedāvā samērā plašu daudzveidību – paletes nopērkamas dažādos izmēros, ar dažādām svara noturībām, kā arī atšķirīgām virsmām – gan tādas, ar gludu, gan ar robainu virsmu.

Noderīgi, ka plastmasas palešu sānu malas var būt arī paaugstinātas, tādējādi novēršot preču noslīdēšanas risku. Daudzas paletes tiek izgatavotas no otrreizēji pārstrādāta, īpaši izturīga polipropilēna. Atšķirībā no, piemēram, koka paletēm, šīs neveido skabargas un uz tām neveidojas pelējums, kā arī tās ir termoizturīgas.

Koka paletes

Koka paletes ļoti plaši tiek izmantotas būvmateriālu, kokmateriālu, pārtikas un citu preču transportēšanai. Tās ir salīdzinoši lētas, pietiekami vieglas, taču tām piemīt arī vairāki trūkumi – veidojas skabargas, koks laika gaitā zaudē savas īpašības, mitrumā tas piebriest, sausā vidē savērpjas, ja paletes veidotas no plāniem dēlīšiem, tās nav pietiekami izturīgas.

Tērauda paletes

Ja nepieciešams pārvadāt īpaši smagas un vērtīgas kravas, var izvēlēties tērauda paletes. Šīs ir viegli kopjamas un ērti ar autokrāvēju paceļamas paletes, kas izgatavotas no galvanizēta tērauda. Piemērotas robustām kravām, īpaši izturīgas pret augstām temperatūrām un dažādiem klimatiskajiem apstākļiem.

Cits aprīkojums

Rūpējoties par ērtu loģistiku, plastmasas paletes nav vienīgais nepieciešamais piederums. Lai preču aprite noritētu ātri, ērti un efektīvi, jāparūpējas arī par atbilstoši iekārtotām noliktavām, plauktiem, autoiekrāvējiem, dažādiem ratiņiem utt. AJ Produkti piedāvā visu noliktavām, ražotnēm un tirdzniecības vietām nepieciešamo aprīkojumu.

Kā izvēlēties?

Ja nepieciešamas paletes, jāsaprot, cik daudz, cik smagas un kādas preces uz tām tiks novietotas. Tāpat der apdomāt, kurš no palešu izgatavošanas veidiem būs piemērotākais. Jāsaprot arī izmēri – vai ērti būs izmantot standarta izmēra paletes vai arī nepieciešami nestandarta risinājumi.

Plastmasas paletes nopērkamas gan pa vienai, gan arī komplektos, kas attiecīgi ir finansiāli izdevīgāks piedāvājums.