Failu skapji – dokumentu un mapju organizētībai

Vietās, kur nepieciešams uzglabāt lielu skaitu dažādu materiālu, īpaši jāpiedomā, kā tos izvietot, lai saturs būtu ērti pārskatāms un nepieciešamības gadījumā varētu ātri atrast vajadzīgo. Viens no šādiem risinājumiem ir failu skapji ar atvilktnēm.

Pielietojums

Kartotēku skapji var būt īpaši noderīgi arhīvos, medicīnas iestādēs un citviet, kur glabājas, piemēram, klientu kartītes vai cita informācija, ko nepieciešams ērti pārskatīt. Skapji sastāv no vairākām atvilktnēm, kurās tiek iekarinātas mapes un tās var ērti pāršķirstīt, atrodot nepieciešamo. Uzņēmumos vēlams iegādāties funkcionālus failu skapjus un izveidot dokumentu aprites sistēmas, tā visiem būs ērti orientēties dokumentu krājumos.

Dažādi parametri

Skapji pieejami dažādos izmēros, krāsās un ar atšķirīgu atvilktņu skaitu. Failu skapji var būt gan metāla, gan koka, un katram no tiem ir savas priekšrocības. Metāla failu skapji ir izturīgāki un ilgmūžīgāki, savukārt, kokam tradicionāli piemīt īpašāka aura, kā arī tie būs vieglāk kombinējami ar citām biroja koka mēbelēm. Pieejami gan pie sienas stiprināmi, gan uz grīdas liekami skapji, tāpēc ikviens var izvēlēties savam birojam atbilstošāko risinājumu.

Papildu iespējas

Daudzi failu un kartotēku skapji ir aprīkoti ar pretapgāšanās mehānismu, kas pasargā tos no apgāšanās brīžos, kad atvilktnes ir līdz galam vaļā. Tāpat arī daži skapji ir aprīkoti ar centrālajām atslēgām, kas sniedz iespēju parūpēties par to satura drošību.

Savukārt, ja skapī paredzēts uzglabāt īpaši svarīgus dokumentus vai arī tas atradīsies ugunsnedrošā vidē, pieejami arī ugunsdroši skapji. Šādā skapī ievietoti dokumenti ugunsgrēka gadījumā tiek pasargāti no liesmām 90 vai 120 minūtes atkarībā no modeļa, bet digitālie datu nesēji, piemēram, cietie diski, būs pasargāti 60 minūtes.

Faila skapis ir tikai viens no ļoti daudziem elementiem birojos. Jāatceras arī par dažādiem citiem plauktiem, darbinieku darbavietu aprīkojumu, koplietošanas telpu iekārtošanu, atkritumu apsaimniekošanas saimniecību, konferenču galdiem un daudziem citiem elementiem, lai atrašanās uzņēmumā būtu ērta ikvienam – gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem. AJ Produkti piedāvā visu, kas nepieciešams biznesa telpu aprīkošanai – gan birojiem, gan noliktavām, gan veikaliem, darbnīcām utt.

Kā izvēlēties piemērotāko failu skapi?

Ja nepieciešami failu un kartotēku skapji, izvēles brīdī jāatceras par vairākiem būtiskiem kritērijiem. Jāsaprot, cik daudz un kāda formāta dokumentus tajos būs nepieciešams uzglabāt. Cik augsta drošība un aizsardzība šiem dokumentiem nepieciešama. Galu galā jāņem vērā arī kopējais telpas interjers, tajā izmantotie materiāli, lai skapji iekļautos kopējā vizuālajā tēlā.

Ielūkojies AJ Produkti sortimentā un atrodi savam birojam piemērotāko risinājumu!