Ergonomiski risinājumi iepakošanas procesa optimizācijai

Iepakošanas process būs daudz efektīvāks, un darbinieki jutīsies nesalīdzināmi labāk, ja viņu darbavieta būs ērti iekārtota un pārdomāta, kā arī pielāgota ikdienas darba vajadzībām. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties darbiniekiem un iepakošanas darbu specifikai vispiemērotākos darbagaldus, paklājus, krēslus un uzglabāšanas piederumus. Sniegsim jums dažus ieteikumus, kurus būtu lietderīgi ņemt vērā, iekārtojot patiešām ērtu darba staciju.

 

Vajadzībām piemērots iepakošanas galds

Ieteicams iegādāties augstumā regulējamu darbagaldu, it īpaši, ja ir paredzēts, ka pie šī galda būs jāstrādā vairākiem darbiniekiem, jo tādējādi katrs no viņiem varēs pielāgot galda augstumu savam augumam un ērtībām. Izvēloties galdu, jāņem vērā, cik lielas preces būs jāapstrādā un jāiesaiņo, jo galdam ir jābūt pietiekami lielam, lai varētu ērti strādāt. Parocīgi ir galdi ar virsmā iestrādātiem ritenīšiem, kas atvieglo preču pārvietošanu. Zems izvelkams plaukts nodrošinās papildu vietu darbam un īpaši noderēs gadījumā, ja galda virsma izrādīsies par augstu konkrētu preču apstrādei.

Pareizo piederumu izvēle


Iesakām izvēlēties darba galdu ar regulējamu augstumu, it īpaši, ja pie tā strādā daudzi cilvēki.Daudzus darbagaldus var aprīkot ar parocīgiem piederumiem darba optimizācijai. Piederumu izvēlē noteicošais ir tas, kādas darba metodes tiek izmantotas ikdienā, un vai jums ir nepieciešams turēt pa rokai instrumentus un citus priekšmetus. Piemēram, tie varētu būt plaukti vai piekaramas stangas dažādu tvertņu izvietošanai, instrumentu paneļi vai āķi viegli aizsniedzamā vietā virs galda virsmas. Iepakošanas procesu noteikti atvieglos dažādi ruļļu turētāji un slīdošais nazis. Mobilitāti un parocīgu darbošanos atvieglos darbagaldam tuvumā stāvoši uzglabāšanas piederumi, piemēram, ratiņi priekšmetu iepakošanai kartonā.

 

Paklājs pie darbagalda

Iepakošanas darbus grūti iedomāties bez ilgas stāvēšanas kājās un nogurdinošas staigāšanas šurpu turpu, tāpēc ieteicams padomāt par mīkstu grīdas segumu pie darbagalda, lai atvieglotu slodzi pēdām, kājām un mugurai. Paklājs darbavietā palīdz novērst nogurumu. Kvalitatīvi paklāji neizslīd no vietas un ir ļoti izturīgi pret nodilumu. Ieteicams izvēlēties tādu paklāju, kas būtu vienādā garumā ar darbagaldu vai par to garāks.

Ergonomisks krēsls kāju atpūtināšanai

Noteikti būtu labi laiku pa laikam apsēsties pie iepakošanas galda, lai atpūtinātu kājas. Ieteicams izvēlēties krēslu ar labām regulēšanas iespējām, piemēram, augstumā un slīpumā regulējamu sēdekli. Laba un ergonomiska alternatīva būs arī augstie līdzsvara krēsli, kas iedarbina muguras un iegurņa muskulatūru un atvieglo kustības, pārejot uz sēdus pozīciju.